Mohu užívat produkty Nurofen společně s jinými léky?

Pokud užíváte jiné léky, vždy před začátkem užívání ověřte vhodnost léku Nurofen u lékaře či lékárníka.

Je rozumné přistupovat k užívání léků obezřetně a v případě jakýchkoli obav se obrátit na lékaře. Všechny produkty Nurofen obsahují ibuprofen, protizánětlivý lék proti bolesti (NSPZL). Váš lékař nebo lékárník vám sdělí, jestli ibuprofen má známé kontraindikace s jinými léky, které užíváte.

Klíčová fakta o složení léku Nurofen

  • Následující produkty Nurofen obsahují ibuprofen, nesteroidní protizánětlivý lék (NSPZL), který pomáhá k úlevě od bolesti a zánětu:
    Nurofen 200 mg, Nurofen 400 mg, Nurofen Rapid 400 mg Capsules, Nurofen StopGrip, Nurofen pro děti, Nurofen pro děti jahoda, Nurofen pro děti 4% pomeranč, Nurofen pro děti 4% jahoda,
    Nurofen pro děti čípky 60 mg, Nurofen pro děti čípky 125 mg, Nurofen pro děti Active.
  • Některé produkty Nurofen obsahují ibuprofen v jiném složení:
    Nurofen StopGrip obsahuje další léčivou látku Pseudoephedrini hydrochloridum

Léky obsahují ibuprofen. K vnitřnímu užití. Tablety, tobolky a suspenzi užijte ústy. Čípky jsou k rektálnímu použití. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.. Nesprávné použití může mít škodlivé následky. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře či zdravotnického pracovníka. Žádné informace uvedené na těchto webových stránkách nejsou určeny pro účely diagnostikování ani předepisování léků. V případě záležitostí spojených s péčí o zdraví se obraťte na svého lékaře.

Mohu užívat Nurofen společně s jinými protizánětlivými léky proti bolesti?

Najednou byste neměli užívat více než jeden NSAID (např. ibuprofen a naproxen), protože to zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

V lékárnách se běžně prodávají NSAID jako aspirin, diklofenak, naproxen a ketoprofen. Řada NSPZL je k dispozici také na lékařský předpis.

Pokud si nejste jisti, jestli léky, které aktuálně užíváte, obsahují NSPZL, ověřte to u lékaře či lékárníka.

Mohu užívat více než jeden typ produktů Nurofen?

Při užívání více než jednoho produktu Nurofen (jako jsou například Nurofen 200 mg a Nurofen Rapid 400 mg Capsules se zvyšuje pravděpodobnost překročení doporučené denní dávky ibuprofenu. Doporučená denní dávka ibuprofenu pro dospělé je 1200 mg / den.

Mohu užívat Nurofen souběžně s paracetamolem?

Lékař nebo lékárník vám může doporučit užívání léku Nurofen souběžně s paracetamolem pro dodatečnou úlevu od bolesti. Paracetamol není NSPZL a účinkuje jinak než Nurofen.

Užíváte-li Nurofen společně s paracetamolem, pamatujte, že se nesmějí překračovat doporučené denní dávky ani jednoho z léků proti bolesti. Pokud bolest přetrvává, navštivte lékaře nebo lékárníka.