Mohu Nurofen užívat, když jsem astmatik?

Většina astmatiků ibuprofen užívat může. Pokud se vám astma v důsledku užití ibuprofenu, aspirinu nebo jiných léků pro úlevu od bolesti zhoršuje, Nurofen neužívejte. Trpí-li astmatem vaše dítě, je před prvním podáním Nurofenu (dítěti) důležité promluvit si s lékařem nebo lékárníkem.

Klíčová fakta o léku Nurofen a astmatu:

  • Nurofen obsahuje ibuprofen, nesteroidní protizánětlivý lék (NSPZL), který pomáhá dočasně snížit bolest a zánět.
  • Většina astmatiků ibuprofen užívat může. Pokud se vám astma v důsledku užití ibuprofenu, aspirinu nebo jiných léků na úlevu od bolesti zhoršuje, Nurofen neužívejte.
  • Máte-li po užití léku Nurofen nebo jiného protizánětlivého léku alergickou reakci, přestaňte ho užívat a okamžitě navštivte lékaře.

Léky obsahují ibuprofen. K vnitřnímu užití. Užijte ústy. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Nesprávné použití může mít škodlivé následky. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře či zdravotnického pracovníka. Žádné informace uvedené na těchto webových stránkách nejsou určeny pro účely diagnostikování ani předepisování léků. V případě záležitostí spojených s péčí o zdraví se obraťte na svého lékaře.

Existují jiné možnosti úlevy od bolesti, pokud trpím astmatem indukovaným aspirinem?

Váš lékař nebo lékárník vám pravděpodobně doporučí jiné možnosti úlevy od bolesti, u kterých je méně pravděpodobné, že ovlivní vaše astma.

Mohou k nim patřit:

  • paracetamol, lék tišící bolest, který působí jinak než NSPZL,
  • nemedikovaná úleva od bolesti, jako jsou např. hřejivé náplasti či polštářky nebo doplňky stravy,
  • cvičení a protahování bolavých svalů,
  • další změny životního stylu,