Spánek

Dalším problémem, který by mohl způsobit, že váš náctiletý trpí bolestmi hlavy, může být nedostatek spánku. Není neobvyklé, že naši dospívající zůstávají pozdě vzhůru při sledování televize nebo při rozhovoru se svými přáteli, ale v tomto věku je velmi důležité mít dostatek spánku. Když spíme, naše tělo je schopné odpočívat, zatímco náš mozek třídí všechny informace, které během dne přijímal. Když děti nemají dostatek spánku, mohly by trpět bolestmi hlavy, takže je důležité, aby měly v rozmezí minima doporučených osmi až deseti hodin dobrého spánku.

Jídlo a pití

Jídlo a pití mohou být další příčinou bolesti hlavy u teenagerů. Zatímco některé věci, jako je glutamát sodný (MSG) nebo kofein, jsou u většiny lidí dobře známými spouštěči, jídla, která mohou fungovat, se jako spouštěče mohou u každého lišit. Chcete-li zjistit, jaké potraviny u vašeho náctiletého vyvolávají bolesti hlavy, může být užitečné požádat je, aby si vedli stravovací deník a zaznamenali si, co jedli a pili, než je začala bolet hlava. Po několika týdnech byste si měli začít všímat, zda se stále objevují stejné věci, které pak můžete z jejich jídelníčku vyřadit.

Samotné vynechávání jídla je dalším důvodem, proč se bolesti hlavy mohou objevit, protože to znamená, že hladina cukru v těle klesne.

Nedostatečný pitný režim a dehydratace mohou být možnou příčinou bolesti hlavy, proto je důležité pít během dne dostatek vody.

Existují způsoby, jak bojovat s bolestmi hlavy u náctiletých s několika malými změnami životního stylu, ale pokud bolest hlavy zasáhne vašeho náctiletého, potřebuje úlevu. Jednou z možností je vyzkoušet lék proti bolesti, jako je Nurofen s účinnou látkou ibuprofen. Pokud příznaky přetrvávají, je nejlepší se poradit se svým lékařem.