Přeskočit na obsah

Bolesti zad: známky, příznaky

  • Bolesti zad jsou běžným problémem lidí všech věkových skupin.
  • Problémy spojené s bolestmi zad mohou být vysilující a nepříjemné. Existují však možnosti úlevy od bolesti, které můžete vyzkoušet.

Co je bolest zad?

Bolesti zad se běžně označují jako bolesti v dolní části zad, ale lze je pociťovat kdekoli na páteři. Není to nutně způsobeno ničím vážným, a pokud se vhodně ošetří, může se to časem zlepšit.

Známky a příznaky bolesti zad

Mezi příznaky, na které je třeba si dávat pozor, patří bolest, napětí nebo ztuhlost zad.

Příčiny bolesti zad

Příčina bolesti dolní části zad často není známa. Mezi faktory životního stylu a činnosti, které mohou souviset s bolestmi zad, patří:

  • Práce zahrnující zvedání břemen, ohýbání a nevhodné držení těla
  • Kouření
  • Obezita (velká nadváha)
  • Zapojení do fyzicky náročných úkolů

Jak zmírnit bolesti zad

Přikládání teplých nebo studených zábalů může poskytnout dočasnou úlevu od bolesti. Poraďte se však se svým lékařem o tom, jak zmírnit bolesti zad.

Mezi další svépomocná opatření, která vám lékař může doporučit, patří fyzická aktivita a masáže.

Proč může Ibuprofen pomoci

Ibuprofen je protizánětlivý lék proti bolesti. Kromě zmírnění bolesti a horečky ibuprofen také pomáhá zmírnit zánět.

Pokud ztratíte kontrolu nad močovým měchýřem nebo střevy, měli byste také urgentně navštívit svého lékaře nebo jít na pohotovost.

Nurofen 200 mg, Nurofen 400 mg, Nurofen Rapid 400 mg, Nurofen pro děti 20mg/ml, Nurofen pro děti jahoda 20 mg/ml, Nurofen pro děti pomeranč 40 mg/ml, Nurofen pro děti jahoda 40 mg/ml, Nurofen pro děti active, Nurofen Junior pomeranč jsou léky k vnitřnímu užití. Užijte ústy. Nurofen pro děti 60 mg čípky, Nurofen pro děti 125 mg čípky jsou k rektálnímu použití. Zaveďte do konečníku. Nurofen 200 mg léčivá náplast je lék k vnějšímu použití. Kožní podání. Obsahují ibuprofen. Nurofen StopGrip je lék v vnitřnímu užití.

Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Používejte pouze v souladu s uvedenými pokyny. Nesprávné použití může mít škodlivé následky. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře.

Žádné informace uvedené na těchto webových stránkách nejsou určeny pro účely diagnostikování ani předepisování léků. V případě záležitostí spojených s péčí o zdraví se obraťte na svého lékaře.