Klíčová fakta o složení léku Nurofen

  • Následující produkty Nurofen obsahují ibuprofen, nesteroidní protizánětlivý lék (NSPZL), který pomáhá k úlevě od bolesti a zánětu:
    Nurofen 200 mg, Nurofen 400 mg, Nurofen Rapid 400 mg měkké tobolky, Nurofen StopGrip, Nurofen pro děti 20mg/ml, Nurofen pro děti jahoda 20 mg/ml, Nurofen pro děti pomeranč 40 mg/ml, Nurofen pro děti jahoda 40 mg/ml, Nurofen pro děti 60 mg čípky, Nurofen pro děti 125 mg čípky, Nurofen pro děti active, Nurofen Junior pomeranč.
  • Některé produkty Nurofen obsahují ibuprofen v jiném složení:
    Nurofen StopGrip obsahuje další léčivou látku Pseudoephedrini hydrochloridum

Mohu užívat Nurofen společně s jinými protizánětlivými léky proti bolesti?

Najednou byste neměli užívat více než jeden NSAID (např. ibuprofen a naproxen), protože to zvyšuje riziko nežádoucích účinků.

V lékárnách se běžně prodávají NSAID jako aspirin, diklofenak, naproxen a ketoprofen. Řada NSPZL je k dispozici také na lékařský předpis.

Pokud si nejste jisti, jestli léky, které aktuálně užíváte, obsahují NSPZL, ověřte to u lékaře či lékárníka.

Mohu užívat více než jeden typ produktů Nurofen?

Při užívání více než jednoho produktu Nurofen (jako jsou například Nurofen Rapid 400 mg měkké tobolky se zvyšuje pravděpodobnost překročení doporučené denní dávky ibuprofenu. Doporučená denní dávka ibuprofenu pro dospělé je 1200 mg / den.

Mohu užívat Nurofen souběžně s paracetamolem?

Lékař nebo lékárník vám může doporučit užívání léku Nurofen souběžně s paracetamolem pro dodatečnou úlevu od bolesti. Paracetamol není NSPZL a účinkuje jinak než Nurofen.

Užíváte-li Nurofen společně s paracetamolem, pamatujte, že se nesmějí překračovat doporučené denní dávky ani jednoho z léků proti bolesti. Pokud bolest přetrvává, navštivte lékaře nebo lékárníka.