Klíčová fakta o Nurofenu a těhotenství

  • Bez výslovného doporučení vašeho lékaře neužívejte Nurofen během prvních 6 měsíců těhotenství.
  • Nurofen nesmíte vůbec užívat během posledních 3 měsíců těhotenství.
  • Existují jiné léky proti bolesti, které je možné užívat během těhotenství. Promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem a zjistěte, co pro vás může být to pravé.
  • Některé produkty Nurofen obsahují sodík. Jste-li na dietě s nízkým obsahem sodíku, poraďte se před užíváním Nurofenu se svým lékařem.

Proč se mám vyvarovat užívání Nurofenu během těhotenství?

Účinnou látkou léku Nurofen je ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny léčiv s názvem nesteroidní protizánětlivé léky (NSPZL). V rámci některých studií bylo zjištěno, že pokud se NSPZL užívají v raných stádiích těhotenství, může dojít ke zvýšení rizika potratu. V pozdějších stádiích těhotenství mohou NSPZL ovlivnit nedovyvinuté ledviny a oběhovou soustavu dítěte.

Kdy budu opět moci začít užívat ibuprofen?

Pokud vám to doporučil lékař, můžete ibuprofen začít užívat po porodu, a to i během kojení. Vždy to však nejdříve konzultujte s lékařem nebo zdravotníkem.

Alternativy ibuprofenu během těhotenství

Existují způsoby, jak během těhotenství řešit bolesti bez užívání ibuprofenu či jiných NSPZL. Co se týká rady ohledně úlevy od bolesti během těhotenství, promluvte si s lékařem nebo lékárníkem. Rozhodně jim sdělte, že jste těhotná, aby mohli doporučit možnosti úlevy od bolesti, které jsou vyhovující pro vás i pro ještě nenarozené dítě.