Klíčová fakta o Nurofenu

  • Děti od 3 měsíců věku (nad 5 kg) do 12 let mohou užívat Nurofen pro děti.
  • Dospělí si mohou vybrat z řady tablet, tobolek Nurofen podle toho, co vyhovuje jejich potřebám.
  • Je-li vám 65 let nebo více, poraďte se před užíváním ibuprofenu se svým lékařem či lékárníkem.

Nurofen obsahuje ibuprofen, lék proti bolesti, který patří do skupiny léků nazývaných nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID).
Ibuprofen je žaludkem snášen podobně jako paracetamol, pokud se užívá podle pokynů z příbalových informací. To znamená nepřekračování doporučené dávky a neužívání Nurofenu déle než 3 dny bez porady s lékařem.
Nurofen byste neměli užívat v případě, že jste v minulosti měli žaludeční vřed nebo žaludeční potíže. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem ohledně dalších možností pro úlevu od bolesti.

Je Nurofen vhodný pro děti?

Žádný rodič nevidí rád, když dítě trpí bolestí nebo má horečku. Bez ohledu na to, zda se dítě právě narodilo, nebo rychle roste, je přirozené, že o něj máte obavy a váháte, zda to, co pro něj děláte, je správné.

Potřebujete-li vhodný lék tišící bolest, Nurofen pro děti je perorální suspenze bez cukru s příjemnou chutí, jejiž složení je takové, že dokáže přímo zacílit na bolest a snížit horečku u dětí. Každé balení léku Nurofen pro děti obsahuje jednoduchou dávkovací stříkačku, která vám a vašemu dítěti usnadní dávkování.

Je Nurofen vhodný, když je vám více než 65 let?

Je-li vám více než 65 let nebo pečujete o někoho, kdo je starší 65 let promluvte si před užíváním Nurofenu s lékařem či lékárníkem. Lékař nebo lékárník se vás zeptá na další léky, které užíváte a na zdravotní problémy, které máte. Teprve poté se rozhodne, jestli je pro vás Nurofen vhodný.

Na základě doporučení lékaře můžete užívat tablety a tobolky Nurofen pro úlevu od mnoha běžných typů bolesti včetně revmatické a artritické bolesti.

Někdy Nurofen nepředstavuje správné řešení

Produkty Nurofen nemusejí v určitých fázích života, případně máte-li určité zdravotní problémy, představovat tu správnou volbu. Neužívejte Nurofen.

  • máte-li žaludeční vřed nebo jiné žaludeční potíže, problémy s ledvinami nebo se srdcem,
  • máte-li alergii na ibuprofen, aspirin nebo jiné protizánětlivé léky. V případě alergické reakce přestaňte Nurofen užívat a okamžitě navštivte lékaře,
  • v prvních 6 měsících těhotenství, kromě případů, kdy to doporučí lékař. Vůbec neužívejte během posledních 3 měsíců těhotenství.