Dávejte si pozor na první známky bolesti uší

Bolest uší může být pro dítě v jakémkoli věku nepříjemná a znepokojující. Mezi příznaky, na které si dávat pozor patří:

  • Ostrá, tupá nebo pálivá bolest v jednom nebo obou uších
  • Šťourání v uchu nebo tahání za ucho
  • Problémy se sluchem
  • Horečka
  • Podrážděnost nebo pláč
  • Problémy se spaním
  • Vytékání tekutiny z ucha

Proč se bolest uší vyskytuje častěji u dětí

Bolesti uší jsou u malých dětí běžné, protože průchody, které spojují střední ucho s nosem, jsou menší a snadněji se zablokují. Když se tyto trubice zablokují, mohou se objevit bakterie, což způsobí infikování a zanícení středního ucha. Obvykle v době, kdy jim bude šest, budou trubice vnitřního ucha vašeho dítěte dostatečně vyzrálé, aby byly méně náchylné k infekcím.

Proč jsou bolesti uší tak silné?

Uši bolí, protože jak se tekutina hromadí, vyvíjí tlak na ušní bubínek, což způsobuje jeho vyboulení a bolestivost.

Můžete podniknout kroky k úlevě od bolesti

Když má vaše dítě bolest ucha, chcete mu pomoci cítit se lépe. U mírných případů by se naštěstí měla bolest zklidnit do 24 hodin. Pokud se tak nestane, můžete podniknout kroky, které vám pomohou zmírnit bolest vašeho dítěte.

Vaše dítě může v noci spát lépe, pokud je podepřeno dvěma nebo více polštáři (pouze pokud je vaše dítě dost staré na používání polštářů). Můžete také vyzkoušet lék proti bolesti, který je určen speciálně pro děti, jako je Nurofen pro děti. Nurofen pro děti pomáhá zmírnit bolest a snížit horečku.

Pokud máte obavy nebo se bolest ucha vašeho dítěte nezlepšila, měli byste navštívit svého lékaře. Pokud si myslíte, že vaše dítě může mít ušní infekci nebo se zdá, že je ovlivněn jeho sluch, měli byste také požádat o radu svého lékaře.