Nanuky bez cukru

Podávání nanuků bez cukru je jedním ze způsobů, jak pomoci s hydratací a uklidněním dětí, zejména těch, kterým připadá polykání vody příliš bolestivé. Pokud máte čas, zkuste si připravit domácí. Je snadné připravit výživné nanuky smícháním čerstvého ovoce s vodou nebo kokosovou vodou v mixéru, následným nalitím do misek na kostky ledu a vložením do mrazničky.

Med

Surový med je dobrá volba se sladkou chutí, která uklidňuje a obaluje hrdlo. Med můžete přidat do nápojů s citronem nebo ho jíst samostatně.
Je však důležité nedávat med dětem mladším 12 měsíců (pokud nebyl med tepelně upraven tak, aby zabíjel bakterie, které by si tam mohly najít cestu).

Domácí polévka

Neexistuje lepší domácí lék, jako je talíř polévky a je to skvělý způsob, jak přimět vaše dítě jíst něco výživného, co by mu také uklidnilo hrdlo.

Polévky jsou skvělou volbou, protože se snadno polykají, a můžete je udělat velmi výživnými přidáním zeleniny, měkkých nudlí a libovolného měkkého masa.

Slaná voda

Pokud je vaše dítě dost staré na to, aby to zvládlo, může kloktání teplé vody smíchanou se solí snížit nepohodlí. Jednoduchý recept lze připravit smícháním 1 čajové lžičky soli v 1 šálku teplé vody.

Jsou to jen čtyři možnosti, jak přirozeně a z pohodlí vaší kuchyně zmírnit bolest v krku, ale můžete se také podívat do vaší lékárničky po léku, který ulehčí vašemu dítěti.

Analgetikum jako Nurofen pro děti může pomoci zmírnit bolesti v krku, kromě dalších příznaků nachlazení a chřipky, které často jdou ruku v ruce s bolestmi v krku, jako jsou bolesti hlavy, horečka a bolesti těla.