Kdy je zkontrolovat

Kdy a jak často je třeba kontrolovat své nemocné dítě se může lišit. V případě dotazů je dobré zavolat pediatrovi. To dělá maminka Jana Nováková. Pokud je to možné, Jana, která vychovává pětiletou holčičku, zavolá během dne do ordinace svého lékaře, promluví si se sestrou nebo lékařem o příznacích své dcery a zeptá se, jak často by ji měla v noci kontrolovat.
„Když dostane horečku během noci, kdy je ordinace zavřená, dám jí Nurofen pro děti, který moje dcera naštěstí miluje - hlavně ten jahodový. A obvykle si nastavím budík na telefonu, abych se mohla každé dvě hodiny probudit a zkontrolovat ji.“

Jak zajistit jejich klid

Může vás lákat zabalit vaše dítě do teplého prádla nebo jim dát do postele další přikrývky, když víte, že je nemocné, ale oblékat je do lehkého prádla je ve skutečnosti lepší volba.

„Snažím se zabránit tomu, aby se moje dcera přehřála a třásla tím, že ji svléknu téměř do naha,“ říká. „Takto se cítí mnohem pohodlněji."

Jana obvykle otevírá okno, ale pokud jsou povětrnostní podmínky příliš bouřlivé, umístí ventilátor na druhou stranu pokoje své dcery, takže vánek je jemný a ventilátor na ni nefouká příliš silně. „V podstatě se ujistím, že její pokoj má příjemnou teplotu,“ říká.

Spousta tekutin

Jana se snaží povzbudit svou dceru, aby pila, když je nemocná, i když je to často to poslední, co její pětiletá dcera chce.

"Moje dcera je velmi mrzutá, když má horečku, což je dost pochopitelné - koneckonců nemá se moc dobře. Pokud ji však dokážu přimět, aby něco vypila, pak bude často mnohem klidnější, což jí pomůže usnout a nebude dehydratována.“

"Snažím se ji přimět, aby pila svůj oblíbený džus, nebo pokud se může posadit, dám jí ledovou kostku, která jí pomůže dostat do sebe nějaké tekutiny."

Pomoc je na dosah

„Na Nurofen pro děti nedám dopustit," říká Jana. „Použila jsem ho nesčetněkrát, abych pomohla snížit teplotu mé dcery. Vždy mám doma lahvičku - pro případ, že by dostala horečku.“