Jaký rodič, takové dítě

Mezi nejčastější příčiny bolesti hlavy patří únava, stres a příznaky spojené s virovými infekcemi.
Takže se sezónou nachlazení a chřipky mohou přijít také bolesti hlavy. Ty mohou být pro vašeho drobka nepříjemné a zneklidňující.

Bolesti hlavy vyvolané nachlazením nebo chřipkou

Není neobvyklé, že děti dostávají bolesti hlavy, když se dostaví chřipka nebo nachlazení.

To může být doprovázeno dalšími příznaky. Například horečka a ztráta chuti k jídlu způsobená virem může vést k bolestem hlavy z dehydratace. Horečka se může projevit jako pocení a zimnice a může být doprovázena pulzující bolestí hlavy. Případně pokud má vaše dítě rýmu nebo ucpaný nos z nachlazení, může dojít k bolesti hlavy otokem dutin a projevovat se jako bolest v oblasti dutin.

Posuďte bolest

Pokud vaše dítě má rýmu nebo chřipku a stěžuje si na bolest hlavy, je dobrým prvním krokem zkusit posouzení bolesti. V různých věkových skupinách mají děti různé schopnosti a stupně porozumění k tomu, aby mohly popsat svou intenzitu bolesti. Například kolem pěti až osmi let začínají děti lépe chápat bolest, kterou cítí. Od mladších dětí může být obtížnější získávat informace o jejich bolestech; možná bude potřeba být trochu kreativní.

Pro období chřipky a nachlazení může být odpověď na úlevu od bolesti ve vaší lékárničce. Léky neumí vyléčit běžné nachlazení nebo chřipku, ale můžete poskytnout úlevu od příznaků, včetně bolesti hlavy, použitím protizánětlivých léků, jako je Nurofen pro děti. Samozřejmě, pokud se vám bolest vašeho dítěte dělá starosti, poraďte se se svým lékařem.