Vytvořte si denní plán

Vytvoření seznamu úkolů může reorganizovat vaše myšlenky a pomůže vám stanovit priority pro následující den. Začněte určením vaší nejproduktivnější doby - pracuje se vám ráno lépe než večer? Naplánujte si svůj den tak, abyste zvládli ty nejnáročnější úkoly, když jste nejproduktivnější.

Uvolněte bolest hlavy - stanovte si hranice

Když práce začne narušovat váš osobní život, zvyšuje se úroveň stresu a bolesti hlavy se mohou vyskytovat častěji. Abyste udrželi zdravou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, musíte stanovit odlišné hranice. To se snadněji řekne, než udělá. Postupujte krok za krokem - nechte počítač doma vypnutý, udělejte si čas na své oblíbené koníčky nebo setkání s přáteli a rodinou.

Mluvte o tom

Spousta studií odhalila, že konverzace s rodinou a přáteli může zlepšit vaši pohodu. Pokud jste měli v práci těžký den a cítíte se přepracovaní, získejte novou perspektivu tím, že zavoláte dobrému příteli a promluvíte si o tom. Je také důležité mít na pracovišti podporu, to znamená, že si dáte kávu a zasmějte se s někým, kdo se může cítit úplně stejně jako vy.

Zůstaňte v pohybu

Pokud sedíte celý den před počítačem, je pravděpodobné, že nemáte dostatek pohybu - faktor silně spojený s bolestmi hlavy. Studie Workplace Health Management z roku 2008 zjistila, že lidé, kteří si zacvičili před prací, byli šťastnější, produktivnější a trpěli méně stresem. Dokonce i krátká procházka během přestávky na oběd může stačit ke zlepšení vaší kondice a pomáhá udržet tyto tenzní bolesti hlavy na uzdě.

Nevynechávejte jídlo

Všichni víme, že výživa je klíčem k dobrému zdraví, ale když jste zaneprázdněni, může být těžké najít si čas na jídlo. Realita je taková, že vynechání jídla snižuje hladinu cukru v krvi, což může někdy vyvolat nebo zhoršit bolest hlavy. Dopřejte si každý den dobrý start zdravou snídaní - bylo zjištěno, že snižuje stres a zlepšuje pracovní výkon.
Mějte také na paměti, že stresovaní lidé se s větší pravděpodobností rozhodnou pro vysoce kalorické potraviny, které mohou vést k zánětu v těle. Zkuste zvýšit příjem potravin zmírňujících bolesti, jako je losos, pomeranče a zázvor.

Vyspěte se ze stresu a sledujte, jak bolest hlavy polevuje

Pocit únavy je běžným spouštěčem tenzních bolestí hlavy. Spánek - i když je to jen zdřímnutí - může snížit riziko bolesti hlavy a snížit citlivost na bolest. Je to proto, že spánek uvolňuje svaly na hlavě a krku, které jsou základní příčinou bolestí hlavy.

Máte v první řadě problémy se spánkem? Pak zkuste změnit svou rutinu. Může vám pomoci chodit spát ve stejnou dobu a večer se vyhýbat kofeinu. Můžete také vyzkoušet nový polštář nebo změnit polohu spánku, což může snížit napětí na krku a v ramenou.

Kontrolujte své držení těla

Bolest zad není jediným důsledkem špatného držení těla - pouhé správné nastavení stolu a židle může také snížit riziko bolesti hlavy tím, že vaše svaly budou uvolněné. Použití ergonomické židle pomáhá vaší páteři udržet její přirozenou křivku, která může zmírnit svalové napětí na krku, ramenou a zádech.

Svalové napětí můžete dále snížit úpravou monitoru počítače tak, aby byl ve výšce očí nebo mírně níže. Jasná světla mohou být také silným spouštěčem bolesti hlavy, zkuste tedy na monitoru počítače použít antireflexní obrazovku a pravidelně odpočívejte, abyste ulevili očím.