O nás

NUROFEN: CÍLENÁ ÚLEVA OD BOLESTI

Je skvělé vědět, že bez ohledu na typ bolesti, jíž dítě trpí, mu Nurofen vždy poskytne cílenou úlevu od bolesti.

Od bolestí hlavy po bolest bederní páteře, příznaky nachlazení, bolest v dutině ústní a horečku – najdete zde informace, které vám umožní informovaný výběr produktu Nurofen, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Společně s užitečnými články vám stránka Nurofen.cz pomůže lépe pochopit bolest, jak každý z produktů Nurofen působí a jak lze jednotlivé produkty užívat k dosažení nejlepších možných výsledků.

Úspěch Nurofenu je výsledkem výzkumu a vývoje během více než  30 let. Jsme odborníci na bolest a jsme připraveni vám pomoci.

PŘÍBĚH NUROFENU

PŘÍBĚH PŘEVRATNÉHO ÚSPĚCHU

Příběh začíná objevem ibuprofenu, účinné látky léčivého přípravku Nurofen.

To vše se stalo v 60. letech minulého století, kdy se tři vědci pod vedením Dr. Adamse z londýnské společnosti Boots Pharmaceuticals vydali na cestu za vývojem léku proti bolesti, který by lidské tělo snášelo lépe než aspirin – tehdy nejlepší lék proti bolesti.

Co objevili, bylo o hodně lepší. Ibuprofen dokázal tišit bolest a příznaky zánětu v celé řadě podmínek stejně efektivně jako aspirin, měl ovšem méně nežádoucích účinků. To dalo lékařům na celém světě alternativu, která se navíc ukázala být velmi účinná a užitečná.

IBUPROFEN: NUROFEN POD NEJRŮZNĚJŠÍMI KOMERČNÍMI NÁZVY

V roce 1969 byl ibuprofen poprvé uveden na trh, ovšem býl dostupný pouze na lékařský předpis. Až v roce 1983, kdy byl ibuprofen uveden na trh jako volně prodejný lék zvaný Nurofen, získal uznání veřejnosti jako účinný běžný lék proti bolesti

VÍCE ČASU NA HRANÍ, MÉNĚ ČASU V BOLESTECH

V roce 1998 značka Nurofen jako první na světě vyvinula lék tišící bolest pro kojence a děti s obsahem ibuprofenu. Byl uveden na trh jako Nurofen pro děti a poskytoval rychlou úlevu od bolesti a horečky, a to dětem již od tří měsíců věku. A mnohé české matky nyní důvěřují léku Nurofen, když potřebují ulevit svým dětem od bolesti a horečky.

PŘÍBĚH POKRAČUJE

Stejně jako tomu bylo v případě vývoje ibuprofenu, i Nurofen stále hledá další způsoby jak Čechům poskytnout účinnou úlevu od bolesti. To se odráží ve stále se rozšiřující řadě produktů Nurofen určených pro specifické problémy, např. Nurofen StopGrip, i ve vývoji složení léků s obsahem ibuprofenu, které se vstřebávají až dvakrát rychleji než standardní Nurofen, např. Nurofen Rapid.

Právě díky neustálým inovacím je Nurofen jedním z předních českých léků pro úlevu od bolesti podávaných perorálně. I nadále chceme Čechům pomáhat v boji proti bolesti, aby mohli žít svůj život a věnovat se nejrůznějším činnostem bez jakýchkoli omezení.

 

Léky obsahují ibuprofen. K vnitřnímu užití. Tablety, kapsle a suspenzi užijte ústy. Čípky jsou k vnějšímu užití, zaveďte do konečníku. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Používejte pouze v souladu s uvedenými pokyny. Nesprávné použití může mít škodlivé následky. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře či zdravotnického pracovníka. Nepodávejte malým dětem mladším 3 měsíců. Žádné informace uvedené na těchto webových stránkách nejsou určeny pro účely diagnostikování ani předepisování léků. V případě záležitostí spojených s péčí o zdraví se obraťte na svého lékaře.

 

Osobní údaje vždy uchováváme v naprostém bezpečí. Klikněte zde a přečtěte si naše Zásady ochrany osobních údajů.