Co mám dělat v případě předávkování Nurofenem?

Máte-li podezření, že vaše dítě užilo větší množství Nurofenu pro děti než je doporučená dávka, zachovejte klid a jednejte rychle.

Nečekejte, až se dítěti udělá špatně nebo se plně projeví příznaky. Konejte okamžitě. Pokud okamžitě vyhledáte lékařskou pomoc, je pravděpodobnost zotavení velmi vysoká.

Nurofen pro děti, Nurofen pro děti jahoda, Nurofen pro děti 4% jahoda a Nurofen pro děti 4% pomeranč jsou léky k vnitřnímu užití. Užíjte ústy. Obsahují ibuprofen. Před použitím léku si pečlivě přečtěte příbalovou informaci. O případných rizikách a nežádoucích účincích se poraďte s lékařem nebo lékárníkem. Nesprávné použití může mít škodlivé následky. Pokud příznaky přetrvávají, obraťte se na lékaře či zdravotnického pracovníka. Nepodávejte malým dětem mladším 3 měsíců.

Žádné informace uvedené na těchto webových stránkách nejsou určeny pro účely diagnostikování ani předepisování léků. V případě záležitostí spojených s péčí o zdraví se obraťte na svého lékaře.

Co znamená předávkování?

K předávkování dochází, když někdo náhodně či záměrně užije větší množství léku, než je doporučená dávka.

Jaké jsou příznaky otravy Nurofenem?

Příznaky předávkování Nurofenem mohou být mimo jiné:

  • žaludeční potíže
  • problémy s dýcháním,
  • ospalost a mátožnost,
  • malý objem moči.

 (Nejde o vyčerpávající seznam příznaků, které může předávkování způsobit.)

Jak zjistím, jakou dávku Nurofenu pro děti mám svému dítěti podat?

Doporučená dávka Nurofenu pro děti závisí na hmotnosti a věku dítěte. Dávky se mohou podávat podle potřeby, každých 6–8 hodin, přičemž maximálně se mají podávat 3 dávky během 24 hodin.

Podrobnosti zjistíte na zadní straně balení nebo v příbalovém letáku. Můžete také použít tento praktický kalkulátor dávkování léku Nurofen, který vám pomůže zvolit pro dítě správnou dávku.

Nurofen pro děti je dostupný v různých silách a složeních pro různé věkové skupiny. Nurofen pro děti se nesmí podávat kojencům mladším 3 měsíců.

Jak mohu zamezit předávkování Nurofenem pro děti?

Nejlepším způsobem, jak zamezit předávkování, je vždy při podávání léku dítěti dodržovat pokyny.

  • Vždy podávejte dávku uvedenou na lahvičce nebo balení, která odpovídá hmotnosti dítěte
  • Nikdy nepodávejte více dávek, než je doporučeno (max. 3 dávky během 24 hodin)
  • Nurofen pro děti vždy uchovávejte mimo dohled a dosah dětí
  • Nurofen pro děti nechávejte v balení, které děti nemohou snadno otevřít
  • Může pomoci, pokud si povedete záznamy o podání každé dávky, což je obzvlášť vhodné, pokud dítěti podáváte více než jeden typ léku.