Breadcrumbs

Příznaky

Každý vnímá bolest jinak. Pokud znáte typ bolesti, pomůže vám to rychle se znovu postavit na nohy. Bez ohledu na to, zda vás trápí nepříjemná bolest zad, nebo pulzující bolest hlavy, najdete zde množství užitečných informací o nejrůznějších typech bolesti. Získejte informace o běžných příznacích a příčinách bolesti a objevte způsoby úlevy od bolesti.

Cvičení může být příčinou bolestí

Cvičení může být příčinou bolestí

Znáte ten pocit – přehnali jste to v tělocvičně a teď vás bolí svaly, o nichž jste ani nevěděli, že je v těle máte. Nejste sami. Bolest svalů je běžná a můžete ji cítit téměř v každé části těla – od krku a ramenou až po nohy a chodidla.
Pochopení bolestí zubů a dásní

Pochopení bolestí zubů a dásní

Bolestmi zubů a dásní trpí mnoho lidí. Někdy se pro tyto bolesti používá termín dentální bolest. Bolesti zubů a dásní často pulzují, ale mohou opakovaně začínat a ustávat. Někdy je bolest nejhorší v noci, během jídla a pití, což platí především při konzumaci horkých a studených pokrmů a nápojů. Dentální bolest nemusí vždy vycházet ze zubů. Někdy se bolest může rozšířit do tváře a čelisti.
Menstruační bolest je peklo

Menstruační bolest je peklo

Trápí-li vás menstruační bolesti, nejste v tom sama! Menstruační bolest zažila většina žen. Ve skutečnosti jde o nejběžnější gynekologický problém, s nímž se mladé ženy musejí vyrovnat. Ženy, které trpí opakující se bolestí při menstruaci, to obvykle zjistí již několik let poté, co začaly menstruovat.
Získejte více informací o svém typu bolesti hlavy

Získejte více informací o svém typu bolesti hlavy

Prakticky každého z nás někdy bolela hlava. Bolest hlavy, jíž trpíte, nemusí však být stejná, jako bolest hlavy, jíž trpí někdo jiný. Existují totiž čtyři různé typy bolesti hlavy a z nich má jiné příčiny i projevy. Jakmile tedy zjistíte, jakým typem bolesti hlavy trpíte, dokážete se s nastalou situací lépe vypořádat.
Horečka: jak zchladit přehřívající se tělo

Horečka: jak zchladit přehřívající se tělo

Horečkou označujeme stav, kdy teplota těla vzroste nad svoji normální úroveň okolo 37 °C. Jde o signál, že tělo bojuje s nějakým onemocněním. Často jde také o příznak infekce. Příčinou horečky mohou být bakteriální i virové infekce.