Breadcrumbs

Dospělí

Cvičení může být příčinou bolestí

Cvičení může být příčinou bolestí

Znáte ten pocit – přehnali jste to v tělocvičně a teď vás bolí svaly, o nichž jste ani nevěděli, že je v těle máte. Nejste sami. Bolest svalů je běžná a můžete ji cítit téměř v každé části těla – od krku a ramenou až po nohy a chodidla.
Pochopení bolestí zubů a dásní

Pochopení bolestí zubů a dásní

Bolestmi zubů a dásní trpí mnoho lidí. Někdy se pro tyto bolesti používá termín dentální bolest. Bolesti zubů a dásní často pulzují, ale mohou opakovaně začínat a ustávat. Někdy je bolest nejhorší v noci, během jídla a pití, což platí především při konzumaci horkých a studených pokrmů a nápojů. Dentální bolest nemusí vždy vycházet ze zubů. Někdy se bolest může rozšířit do tváře a čelisti.
Menstruační bolest je peklo

Menstruační bolest je peklo

Trápí-li vás menstruační bolesti, nejste v tom sama! Menstruační bolest zažila většina žen. Ve skutečnosti jde o nejběžnější gynekologický problém, s nímž se mladé ženy musejí vyrovnat. Ženy, které trpí opakující se bolestí při menstruaci, to obvykle zjistí již několik let poté, co začaly menstruovat.
Získejte více informací o svém typu bolesti hlavy

Získejte více informací o svém typu bolesti hlavy

Prakticky každého z nás někdy bolela hlava. Bolest hlavy, jíž trpíte, nemusí však být stejná, jako bolest hlavy, jíž trpí někdo jiný. Existují totiž čtyři různé typy bolesti hlavy a z nich má jiné příčiny i projevy. Jakmile tedy zjistíte, jakým typem bolesti hlavy trpíte, dokážete se s nastalou situací lépe vypořádat.
Horečka: jak zchladit přehřívající se tělo

Horečka: jak zchladit přehřívající se tělo

Horečkou označujeme stav, kdy teplota těla vzroste nad svoji normální úroveň okolo 37 °C. Jde o signál, že tělo bojuje s nějakým onemocněním. Často jde také o příznak infekce. Příčinou horečky mohou být bakteriální i virové infekce.