Breadcrumbs

Cílí Nurofen na zdroj bolesti?

Při nákupu léků tišících bolest v místní lékárně můžete být poněkud zmateni. Na výběr je totiž obrovské množství produktů. Je důležité zvolit ten správný, který vám vyhovuje a poskytuje účinnou úlevu. Je tedy dobré vědět, že Nurofen cílí na zdroj bolesti – co to však ve skutečnosti znamená pro vaši bolest? Jaké vědecké poznatky se za tímto tvrzením skrývají? 

Co je cílená úleva od bolesti?

 

Ibuprofen (účinná látka přípravků Nurofen) se vstřebává do celého těla, ale je aktivní pouze na bolestivých a zanícených místech v těle.

Ibuprofen (účinná látka přípravků Nurofen) se vstřebává do celého těla, ale je aktivní pouze na bolestivých a zanícených místech v těle.

Hovoříme-li o léku Nurofen, cílená úleva od bolesti znamená, že jeho účinná látka,ibuprofen, působí v místě nemoci nebo zranění. V místě bolesti Nurofen zamezuje produkci prostaglandinů, přírodních chemických látek, které jsou zapojeny do procesu signalizace bolesti a zánětu. Na druhé straně paracetamol nejspíš působí především na centrální nervovou soustavu (mozek a míchu). To znamená, že paracetamol většinou účinkuje mimo místo bolesti.

Proč zamezení produkce prostaglandinů pomáhá s úlevou od bolesti a snižuje intenzitu zánětu

Prostaglandiny jsou přírodní chemické látky, které se v případě nemoci nebo zranění uvolňují do těla. Když dochází k uvolnění prostaglandinů, způsobují tyto látky, aby nervy v blízkosti byly velmi citlivé k bolesti – a tělo si tak snáze uvědomí, že něco není v pořádku. Prostaglandiny také způsobují záněty a otékání tkání. Jsou jedním z důvodů, proč vám při onemocnění nateče krk a při nachlazení se vám ucpe nos. Prostaglandiny jsou také jedním z důvodů, proč podvrtnutý kotník natéká a tuhne.

Ibuprofen se zaměřuje na prostaglandiny a zamezuje jejich produkci. Právě proto je Nurofen účinným lékem tišícím bolest. A je to také důvod, proč můžeme tvrdit, že Nurofen cílí na zdroj bolesti.

Výběr správného léku Nurofen na vaši bolest

Nurofen vyvinul řadu produktů obsahujících ibuprofen, které jsou určeny k úlevě od bolesti.  Např. Nurofen Rapid 400 mg Capsules se vstřebává  do těla rychleji než ibuprofen, který je v základních tabletách Nurofen.

Hledáte-li tedy účinnou úlevu od bolestí těla, běžných bolestí a zánětů, může vám pomoci Nurofen. Všechny léky obsahují stejnou léčivou látku a poskytují účinnou úlevu od bolesti včetně bolesti typické pro migrénu, tenzní bolesti hlavy, bolesti zad a menstruačních bolestí.