Čtení

Vaše dítě může mít své oblíbené knížky, které si rádo čte samo, nebo si je nechá číst od vás. Když jim budete přes den číst, bude to pro ně odměna, budou mít pocit vaší péče a utuží se emocionální vazby mezi vámi. Aby se dozvěděly něco nového, můžete vybrat nějaký příběh odpovídající jejich věku.

Filmy

Můžete uložit dítě pohodlně na gauč a pustit mu film. Tím budou mít pocit, že jsou stále středem dění, a vy je můžete po očku hlídat. Třeba se budete chtít na film také podívat – jako nečekanou odměnu pro sebe – nebo si mezitím budete moci odškrtnout pár věcí na svém seznamu úkolů pro dnešní den. Při filmu si také dítě pěkně odpočine i během dne.

Video hry

Hraní video nebo online her po krátkou dobu, pokud nejsou příliš fyzicky náročné, může být zábava a přijemná přestávka. Vaše dítě má možná své oblíbené hry na PlayStation nebo Wii, dostupné online nebo prostřednictvím mobilní aplikace, nebo společně můžete hledat nějaké nové hry.

Hádanky

Knihy hádanek jsou jako truhlice s pokladem – neposedné děti se zabaví hledáním slov nebo rozdílů na obrázcích, když je zaujme cokoliv, co mají chuť a sílu dělat. Papírové skládačky, pokud je baví, jsou klidnou, přemýšlivou zábavou a posilují touhu po dosažení úspěšného výsledku. Pokud nemáte žádné v zásobě, najdete řadu hádanek na internetu.

Omalovánky

Malování je příjemná činnosti pro vaše dítě, když je v postýlce s chřipkou. Omalovánky procvičují jemnou motoriku a rozlišování barev (sice zameškaly školu, ale aspoň něco se naučí), některé jsou jednodušší a jiné náročnější, například vymalovávání podle čísel nebo písmen. Pro menší děti je to zábavnější.

Tvoření

Podle toho, jak se dítě cítí, trochu tvůrčí ruční práce může vnést trochu tvůrčího ducha do monotónního dne, aniž by bylo dítě příliš stimulováno.

Kromě těchto vítaných odpoutání pozornosti je tu Nurofen pro děti pro poskytnutí rychlé a účinné úlevy od příznaků jako je bolest hlavy, bolest těla, bolest v krku a horečka, pokud jimi vaše dítě trpí.

Nachlazení může být pro děti nepříjemné. Je důležité, aby odpočívaly, ale pokud se na to cítí, zábavné činnosti mohou zkrátit zdánlivě nekonečné hodiny doma, zahnat nudu a odpoutat jejich pozornost od nepříjemných příznaků nemoci. Samozřejmě nechceme, aby to byla moc velká zábava, protože až se zase budou cítit dobře, je čas vrátit se do školy!