Určení zdroje bolesti

Když vás bolí hlava, můžete být v pokušení si myslet, že bolest pochází z vašeho čela nebo má něco společného s mozkem. Možná vás však překvapí, že zdrojem bolesti mohou být svaly na krku a hlavě. Jak ale může krční sval způsobit bolest hlavy?

Je to všechno kvůli druhu bolesti, který se nazývá přenesená bolest. K přenesené bolesti dochází, když si váš mozek plete signály bolesti z jedné části těla a myslí si, že přicházejí z jiné druhé těla.

Vzhledem k tomu, jak se náš mozek a nervy spojují, může být náš mozek někdy zmatený tím, odkud pochází bolest. Když jsou svaly na krku a hlavě bolavé, může se to projevovat jako bolest hlavy. A s více než 20 různými svaly krku a hlavy je to velký potenciál pro bolest hlavy!

Zdroj běžné bolesti hlavy

Nejběžnější typ bolesti hlavy se projevuje jako pocit stahování pásku kolem hlavy. Víme však, že tato bolest je s největší pravděpodobností způsobena svalem někde na krku nebo v jiné části hlavy.
Co se to tedy děje se svaly hlavy a krku, které způsobují bolest hlavy?
Může to být proto, že svaly na krku jsou napjaté a namožené. Když k tomu dojde, ve svalech se vytvoří bolestivé uzly. Tyto jemné svalové uzly vysílají signály bolesti do mozku. Jsou to signály bolesti z těchto svalových uzlů, které pociťujete jako stahování pásku kolem hlavy.

None

Způsoby, jak zvládnout bolest hlavy

Existuje mnoho věcí, které můžete dělat, abyste zmírnili bolestivé svaly na krku a hlavě - zdroj bolesti hlavy.

Úleva od stresu: Pokud se cítíte zaneprázdněni a stresovaní, mohou vám relaxační techniky, jako je meditace nebo jednoduchá dechová cvičení, pomoci snížit stres a zmírnit svalové napětí. Pomáhá také udržovat dobrou rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem. Udělat si čas na přátele nebo zlepšit spánkový režim může vrátit úroveň stresu zpět do normálu.

Masáž: Až příště budete mít nepříjemnou bolest hlavy, řešení můžete mít na dosah ruky. Vyzkoušejte jemnou masáž, abyste uklidnili a uvolnili svaly na hlavě a krku. Masáž také vede ke zvýšení hladin endorfinů - přirozených tělesných látek na úlevu od bolesti.

Léky ke zmírnění bolesti: Pokud se obáváte, že vás bolesti hlavy zpomalí, mohou vám léky proti bolesti poskytnout účinnou úlevu. Chcete-li rychle zmírnit bolest, zkuste Nurofen Rapid ke zmírnění bolesti hlavy. Nurofen Rapid obsahuje ibuprofen v tekuté formě. Měkké tobolky se rychle rozpouští a uvolňují účinnou látku, která se tak výrazně rychleji vstřebává do krevního oběhu. Díky tomu se léčivá látka rychleji dostane k místu bolesti.