1. Aromatická mast na hruď

Aromatické masti na hruď mohou pomoci zmírnit příznaky nachlazení a chřipky a ucpané nosy. Masti na hruď obvykle obsahují nějaké přírodní látky, jako je kafr, mentol a eukalyptus, které mohou pomoci zmírnit zahlenění. Vyberte si mast na hruď, která byla speciálně vyvinuta pro kojence nebo děti, a zkontrolujte vhodnost podle věku vašeho dítěte.

2. Nurofen pro děti*

Nurofen pro děti může účinně zmírnit čtyři příznaky nachlazení a chřipky u dětí, včetně horečky, bolesti hlavy, bolesti těla a bolestí v krku. Nurofen pro děti působí při horečkách již od 15 minut a snižuje horečku až na 8 hodin. Praktická injekční stříkačka v balení usnadňuje podávání a je k dispozici v příjemné pomerančové nebo jahodové příchuti. Nurofen pro děti je k dispozici jak ve speciální formulaci pro kojence a malé děti (v rozmezí od 3 měsíců do 5 let), tak v koncentrovanější formuli pro starší děti (v rozmezí od 5 do 12 let). Pro děti od 7 let jsou k dispozici také měkké žvýkací tobolky.

3. Změkčující krém

Zvláště při nachlazení dochází k častějšímu utírání nosu a netrvá dlouho, než pokožka na malých nosech zčervená a začne bolet. Otírání podrážděného nosu dítěte přidává další komplikaci při nachlazení. Včasná pravidelná aplikace bariérového krému může pomoci uklidnit a chránit malé nosy.

4. Papírové kapesníky

Papírové kapesníky jsou nezbytné během sezóny nachlazení a chřipky. Zejména dávejte pozor na extra měkké kapesníky, jako jsou ty potažené aloe vera - je ideální pro použití v citlivé oblasti nosu. Umístěte krabičky s ubrousky po celém domě - v ložnicích, koupelnách a obývacích prostorách a nezapomeňte na cestovní batohy do auta a kabelky.

5. Solný nosní sprej

Mnoho dětí se v nejlepších případech snaží smrkat, ale díky ucpanému nosu je úkol mimořádně složitý. Solné nosní kapky nebo spreje mohou pomoci uvolnit nos dítěte nebo batolete a poskytnout mu dočasnou úlevu od tohoto nepříjemného příznaku nachlazení a chřipky. Vždy zvolte solné kapky nebo spreje, které byly speciálně vyvinuty pro kojence a malé děti.

Také stojí za zvážení

Jiné produkty mohou poskytnout dočasnou úlevu od příznaků nachlazení a chřipky. Spousta rodičů nedá dopustit na med pro uklidnění kašle u dětí starších 12 měsíců. Pastilky na bolest v krku jsou k dispozici pro děti starší 6 let a mohou poskytnout uklidňující úlevu od bolesti v krku. Mentolové pastilky mohou také pomoci vyčistit ucpaný nos.

Takže tady to máte. I když se příchodu zimního období chřipky a nachlazení nezbavíme, alespoň letos budete připraveni!

*Tento lék pro vás nemusí být vhodný.