Prevence nachlazení a chřipky

Myjte si ruce

To je velmi důležité, ať už jste doma a staráte se o děti, nebo sedíte u stolu od devíti do pěti. Bez ohledu na to, kde jsme, každý den přicházíme do kontaktu s nesčetnými bakteriemi. Umývání rukou je zásadní způsob, jak se zbavit těchto ošklivých choroboplodných zárodků, než se dostanou do našeho systému, což může vést k příznakům nachlazení a chřipky. Zvyknout si správně a pravidelně si umýt ruce je velmi důležité.

Měli byste si umýt ruce teplou vodou po dobu nejméně 20 sekund a ujistěte se, že jste si drhli hřbety rukou, mezi prsty a pod nehty mýdlem. Pokud možno, osušte si ruce jednorázovým ubrouskem, protože opakovaně použitelné ručníky mohou šířit choroboplodné zárodky, pokud byly v kontaktu s někým, kdo má rýmu nebo chřipku.

Snažte se držet ruce co nejdále od obličeje, protože bakterie mohou do vašeho těla proniknout očima, nosem a ústy.

Žijte zdravým životním stylem

Péče o vaše zdraví pomůže zajistit, aby váš imunitní systém zůstal silný, aby pomohl bojovat proti nachlazení a chřipkovým zárodkům. Jednoduché každodenní věci, jako je zajištění toho, abyste ze své stravy přijímali všechny živiny a vitamíny, které potřebujete, jsou velmi důležité. Dbejte také na dobrý spánek, aby vaše tělo bylo schopné odpočívat a správně se revitalizovat, stejně jako cvičení, která vám pomohou udržet tělo v kondici a zdravé.

Zmírnění příznaků nachlazení a chřipky

Kloktejte slanou vodou

Pokud trpíte nachlazením nebo chřipkou a máte bolesti v krku, může vám krátkodobě ulevit kloktání domácí ústní vody složené z teplé slané vody.

Nurofen StopGrip tablety

Pokud hledáte úlevu od chřipky a nachlazení, Nurofen StopGrip tablety mohou pomoci zmírnit vaše příznaky. Nurofen StopGrip tablety obsahují dvě účinné složky, ibuprofen a pseudoefedrin, které pomáhají zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, jako jsou bolesti hlavy, bolesti, horečka, bolest v krku a ucpaný nos nebo dutiny.

Nenechte se nachlazením a chřipkou zpomalit. Pečujte o své tělo, abyste se ujistili, že je v optimálním stavu pro potlačení choroboplodných zárodků, a pokud se u vás objeví příznaky, promluvte si se svým lékařem.